Tuba KARAGÖZ SEVER

Tuba KARAGÖZ SEVER
Profesyonel Koç

Profesyonel Koç, (Yönetici Koçu, Kariyer ve Gelişim Koçu), Eğitim ve Gelişim Danışmanı, İnsan Kaynakları Danışmanı

İzmit doğumlu olan Tuba Karagöz Sever, Lisans eğitimini ilk olarak Yazılım, akabinde İşletme, Yüksek Lisans eğitimini ise “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” üzerine tamamlamıştır. “Kariyer ve Gelişim Koçluğu’nun Kişiler Üzerindeki Etkisi” üzerine ise yüksek lisans tezini yazmış ve bir çok noktada kaynak olarak kullanılmıştır.

En büyük tutkusu, kişisel gelişim ve insan odaklı yaklaşım olan Sever, kurumsal hayatına ilk Yazılım sektöründe başladı, sonrasında da yep yeni bir kariyer basamağına İnsan Kaynakları alanında Ford Otomotiv San. A.Ş. ‘de adım atmış olup bu alanda yaklaşık 17 yıl süre ile bir çok görevde yer almıştır. Hemen akabinde; 1,5 yıl Özel Konak Hastaneleri’n de – İnsan Kaynakları Grup Müdürü olarak çalışmıştır. Yıllardır kurumsal yaşamın içinde olan Sever, gelişim yolculuğunda hayalini gerçekleştirerek kurumsal yaşamı anlatan tarafa geçmeyi tercih etmiştir. Şuan  için ise; kendi nam ve hesabına çalışmakla birlikte aynı zamanda butik bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. 

Yaşam boyu öğrenmeye, sürekli gelişime inanan ve deneyimlerini her fırsatta paylaşmayı borç bilen Sever,  Profesyonel Koçluk alanında da başarılı bir şekilde ilerlemektedir. “Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF Global ve ICF Türkiye” üyesidir. ICF etik kuralları kapsamında da Koçluk mesleğini büyük bir titizlikle yapmaktadır. Öğrenme ve gelişim yolculuğunda ise  ACTP sürecini  başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Kurumsal iş hayatı ve Koçluk sürecine ilave olarak ise; kurumlarda, okul ve üniversitelerde çeşitli konularda eğitim – seminer programları vermektedir.

En büyük tutkusu kitaplardır. İyi bir okuyucu olmakla birlikte kaleme dökmeyi de bir o kadar sevmektedir. Geçmiş yıllarda 6-7 yıllık yazarlık tecrübesi olmakta olup, bu süreye kadar yazılan ve halen yazmakta olduğu yazılarını bir araya derleyerek kitap hazırlıkları için çalışmalarına tam gaz devam etmektedir. Kitaplara ek olarak ise; fırsat buldukça sosyal psikolojiyi araştırmakta – okumakta, tenis oynamayı, şarkı söylemeyi, doğa yürüyüşleri ve otomotiv sporlarını takip etmekten müthiş keyif almaktadır. Her fırsatta okumaya, araştırmaya, aydınlanmaya ve bilgiye aç olan Sever, yaptığı her işten keyif alarak, inanarak ve yaşayarak yapmayı tercih edenlerdendir.

İçinde “insan” olan her noktada mucize ve gelişimin olduğuna inanarak,  bireylerin içindeki potansiyelini keşfetme sürecinde yol arkadaşlığı yapmakta ve tüm çalışmalarına bu bakış açısı ile ışık tutmaktadır.